Система стабілізації врятувала 2202 американця

Згідно з повідомленням американського національного агентства з безпеки дорожнього руху, за три роки (з 2008 по 2010) електронні системи стабілізації допомогли вберегти життя 2202 водіїв.

У своєму дослідженні агентство порівняло статистику і інформацію по ДТП за участю автомобілів з і без електронної системи стабілізації. При цьому для того, щоб розрахунки стали дійсно показовими, фахівці враховували тільки аварії за участю однієї машини. У результаті експерти встановили, що в 2008 році система допомогла уберегти 634 життя, в 2009 — 705, у 2010 — 863.

Правда, слід зазначити, що в дослідженні американців не враховується той факт, що автомобілі, оснащені електронною системою стабілізації, яку часто іменують ESP, в переважній більшості випадків мають кращу комплектацію в порівнянні з машинами без неї. Це відноситься не тільки до рівня оснащення активними системами безпеки зразок ABS і ESP, але і пасивними. Кількість тих же подушок безпеки в автомобілях з ESP часто більше, ніж у машинах без неї. Так що напевно виявити, що ж саме врятувало людям життя — ESP, подушка безпеки або ще щось — в такому дослідженні неможливо. Тим більше, якщо враховувати, що кожне ДТП по своєму унікальне і в ньому необхідно враховувати погоду, стан транспортного засобу і безліч інших факторів.

Сама ж електронна система стабілізації — дійсно незамінний помічник водія в умовах екстреного маневрування і погані погодні умови. Адже далеко не кожен може крутити баранку і натискати на педалі зі швидкістю Себастьяна Льоба. Наочне відео, що демонструє переваги системи. Зверніть увагу, що в відео беруть участь і повнопривідні машини. Так що формула 4х4 — не панацея від усіх бід, як помилково думають деякі.

Вы можете пропустить чтение записи и оставить комментарий. Размещение ссылок запрещено.

Оставить комментарий

Вы должны быть авторизованы, чтобы разместить комментарий.